Driver; low-side,gate driver; -2÷2A; Channels: 2; DFN8; 4.5÷35V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXDN602D2TR
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXDN602D2TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side,gate driver; -2÷2A; Channels: 2; DFN8; 4.5÷35V
| Output current | -2...2A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...35V |
| Case | DFN8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 93ns |
| Kind of output | non-inverting |
| Turn-off time | 93ns |
| Kind of integrated circuit | gate driver, low-side |