Module; single transistor; 250V; 168A; SOT227B; Ugs: ±30V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXFN180N25T
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXFN180N25T
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 250V; 168A; SOT227B; Ugs: ±30V; screw
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | GigaMOS™ |
| Drain-source voltage | 250V |
| Drain current | 168A |
| Pulsed drain current | 500A |
| Power dissipation | 900W |
| On-state resistance | 12.9mΩ |
| Reverse recovery time | 200ns |
| Gate charge | 364nC |