Module; single transistor; 300V; 210A; SOT227B; Ugs: ±20V; screw
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXFN210N30X3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXFN210N30X3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module; single transistor; 300V; 210A; SOT227B; Ugs: ±20V; screw
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HiPerFET™, X3-Class |
| Drain-source voltage | 300V |
| Drain current | 210A |
| Pulsed drain current | 650A |
| Power dissipation | 695W |
| On-state resistance | 4.6mΩ |
| Reverse recovery time | 190ns |
| Gate charge | 375nC |