Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 95A; SOT227B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGN100N170
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGN100N170
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 95A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Features of semiconductor devices | high voltage |
| Technology | NPT |
| Power dissipation | 735W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 600A |
| Collector current | 95A |