Module: IGBT; single transistor; Urmax: 600V; Ic: 190A; SOT227B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXGN400N60A3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXGN400N60A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 600V; Ic: 190A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | GenX3™, PT |
| Power dissipation | 830W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 800A |
| Collector current | 190A |