Module: IGBT; single transistor; Urmax: 600V; Ic: 98A; SOT227B; 500W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXXN100N60B3H1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXXN100N60B3H1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 600V; Ic: 98A; SOT227B; 500W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Technology | GenX3™, XPT™ |
| Power dissipation | 500W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 440A |
| Collector current | 98A |