Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 100A; SOT227B
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXYN100N65A3
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYN100N65A3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 100A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | GenX3™, XPT™ |
| Power dissipation | 600W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 460A |
| Collector current | 100A |