Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 30A; SOT227B
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYN30N170CV1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYN30N170CV1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.7kV; Ic: 30A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.7kV |
| Technology | XPT™ |
| Power dissipation | 680W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 275A |
| Collector current | 30A |