Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 75A; SOT227B; 600W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IXYN75N65C3D1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYN75N65C3D1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 650V; Ic: 75A; SOT227B; 600W
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 650V |
| Technology | GenX3™, XPT™ |
| Power dissipation | 600W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 360A |
| Collector current | 75A |