Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 85A; SOT227B
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
IXYN85N120C4H1
Tootja: IXYS
Tootja tootekood: IXYN85N120C4H1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; single transistor; Urmax: 1.2kV; Ic: 85A; SOT227B
| Case | SOT227B |
| Electrical mounting | screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | single transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Technology | GenX4™, XPT™ |
| Power dissipation | 600W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 420A |
| Collector current | 85A |