Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 2 Output, 3 W, 15 V, 100 mA, -15 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IZ1215S
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: IZ1215S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Regulated, ITE, 2 Output, 3 W, 15 V, 100 mA, -15 V
| Output current | 100mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 100mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 650kHz |