Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 110VDC; 10A; J7KN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
J7KN-10D-10 110D
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: J7KN-10D-10 110D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 110VDC; 10A; J7KN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 67mm |
| Switching capacity | 4kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |