Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 14A; J7KN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
J7KN-14D-10 230-2
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: J7KN-14D-10 230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 14A; J7KN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 14A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 64.5mm |
| Switching capacity | 5.5kW |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |