Contactor: 4-pole; NO x4; 24VDC; 9A; for DIN rail mounting; J7KNA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
J7KNA-09-4 24D-1
Tootja: OMRON
Tootja tootekood: J7KNA-09-4 24D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NO x4; 24VDC; 9A; for DIN rail mounting; J7KNA
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 57.5mm |
| Switching capacity | 4kW |
| Type of contactor | 4-pole |
| Contacts configuration | NO x4 |