Joystick; with V4NT7 switches; Stabl.pos: 1; -40÷85°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
J84211213
Tootja: SAIA-BURGESS
Tootja tootekood: J84211213
Spetsifikatsioon tootele Joystick; with V4NT7 switches; Stabl.pos: 1; -40÷85°C
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | joystick |
| Switches features | with V4NT7 switches |
| Number of positions | 4 |
| Leads | connectors |
| Body material | polyamide |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Body dimensions | 105x74.5x74.5mm |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPDT x8 |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Stable positions number | 1 |
| Lever length | 67mm |