Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 24 V, 42 mA, -24 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JAH0205D24
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JAH0205D24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 24 V, 42 mA, -24 V
| Output current | 42mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 69% |
| Output current 2 | 42mA |
| Output voltage 2 | -24V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |