Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 12 V, 83 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JAH0224D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JAH0224D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 1kV Isolation, ITE, 2 Output, 2 W, 12 V, 83 mA, -12 V
| Output current | 83mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 83mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |