Soldering/desoldering station; digital; ESD; 150W; 90÷450°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JBC-DDVE-2B
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Soldering/desoldering station; digital; ESD; 150W; 90÷450°C
| Number of channels | 2 |
| Version | ESD |
| Weight | 9.1kg |
| Kind of display used | LCD |
| Plug variant | EU |
| Type of device | soldering/desoldering station |
| Equipment | JBC-CL-9885 tip cleaner, JBC-DR-A desoldering iron, JBC-T245-C soldering iron, nozzle JBC-C560003, stand JBC-AD-SA, stand JBC-DR-SA, station JBC-DD-2A, suction module JBC-MV-A, tip JBC-C245903, tip JBC-C245906 |
| Temperature control | digital, with push-buttons |
| Kind of heating element | in the tip |
| Station power | 150W |
| Station supply voltage | 230V AC |
| Station functions | hibernation mode, parameters interlock, stand-by, statistics of the device operations, temperature calibration |