Converter: DC/DC; 2W; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; Mounting: THT; OUT: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCA0224D01
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA0224D01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; Mounting: THT; OUT: 2
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 76% |
| Output current 2 | 200mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |