Converter: DC/DC; 2W; 3.3VDC; Mounting: THT; Series: JCA; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCA0224S03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA0224S03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 2W; 3.3VDC; Mounting: THT; Series: JCA; OUT: 1
| Output current | 600mA |
| Mounting | THT |
| Power | 2W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 73% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |