Converter: DC/DC; 3W; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; Mounting: THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCA0312D02
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA0312D02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 3W; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; Mounting: THT
| Output current | 130mA |
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Output current 2 | 130mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |