Converter: DC/DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCA0405S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA0405S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
| Output current | 800mA |
| Mounting | THT |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |