Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 10 W, 3.3 V, 2.42 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCA1012S03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA1012S03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 10 W, 3.3 V, 2.42 A
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 300kHz |