Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 10 W, 15 V, 330 mA, -15 V
Kordarv:
16.0
Minimum quantity:
16.0
Tootekood:
JCA1024D03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCA1024D03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 10 W, 15 V, 330 mA, -15 V
| Output current | 330mA |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 330mA |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 300kHz |