Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 4 W, 9 V, 444 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCD0412S09
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCD0412S09
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 4 W, 9 V, 444 mA
| Mounting | THT |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |