Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 5 V, 400 mA, -5 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCD0448D05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCD0448D05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 5 V, 400 mA, -5 V
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 400mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |