Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 9 V, 220 mA, -9 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCD0448D09
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCD0448D09
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 4 W, 9 V, 220 mA, -9 V
| Output current | 220mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 4W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Output voltage 2 | -9V DC |
| Number of outputs | 2 |