Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 5 W, 15 V, 167 mA, -15 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCD0512D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCD0512D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 5 W, 15 V, 167 mA, -15 V
| Output current | 167mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Output current 2 | 167mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |