Converter: DC/DC; 12W; 5VDC; OUT: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCG1248S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCG1248S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 12W; 5VDC; OUT: 1
| Output current | 2.4A |
| Mounting | THT |
| Power | 12W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |