Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 15 V, 500 mA, -15 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCG1524D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCG1524D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 15 V, 500 mA, -15 V
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 330kHz |