Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 10 W, 3.3 V, 1 A, -3.3 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCH1024D03
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCH1024D03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 10 W, 3.3 V, 1 A, -3.3 V
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.16mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 1A |
| Output voltage 2 | -3.3V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 200kHz |