Inductor: ferrite; SMD; 0805; 5.6uH; 15mA; 900mΩ; ftest: 4MHz; Q: 50
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JCI2012-5R6K
Tootja: JANTEK
Tootja tootekood: JCI2012-5R6K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 0805; 5.6uH; 15mA; 900mΩ; ftest: 4MHz; Q: 50
| Mounting | SMD |
| Resistance | 900mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Operating current | 15mA |
| D dimension | 530µm |
| Inductance | 5.6µH |
| Case - mm | 2012 |
| B dimension | 500µm |
| A dimension | 2mm |
| C dimension | 850µm |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 32MHz |
| Test frequency | 4MHz |
| Q factor | 50 |