Inductor: ferrite; SMD; 0805; 0.56uH; 150mA; 115mΩ; ftest: 25MHz
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JCI2012-R56K
Tootja: JANTEK
Tootja tootekood: JCI2012-R56K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; SMD; 0805; 0.56uH; 150mA; 115mΩ; ftest: 25MHz
| Mounting | SMD |
| Resistance | 115mΩ |
| Case - inch | 805 |
| Operating current | 150mA |
| D dimension | 530µm |
| Inductance | 560nH |
| Case - mm | 2012 |
| B dimension | 500µm |
| A dimension | 2mm |
| C dimension | 850µm |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 115MHz |
| Test frequency | 25MHz |
| Q factor | 25 |