Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 8 W, 15 V, 535 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCJ0824S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCJ0824S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 1 Output, 8 W, 15 V, 535 mA
| Output current | 535mA |
| Mounting | THT |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 31.75x20.32x10.16mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |