Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 40 W, 15 V, 1.33 A, -15 V
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
JCK4048D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCK4048D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 40 W, 15 V, 1.33 A, -15 V
| Output current | 1.33A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Output current 2 | 1.33A |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 270kHz |