Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 50 W, 3.3 V, 10 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCK5024S3V3
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCK5024S3V3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 50 W, 3.3 V, 10 A
| Output current | 10A |
| Mounting | THT |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |