Isolated Board Mount DC/DC Converter, High Power Density, ITE, 1 Output, 60 W, 5 V, 12 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCK6024S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCK6024S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, High Power Density, ITE, 1 Output, 60 W, 5 V, 12 A
| Output current | 12A |
| Mounting | THT |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |