Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 12 V, 625 mA, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCM1524D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCM1524D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, 2 Output, 15 W, 12 V, 625 mA, -12 V
| Output current | 625mA |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.4mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Output current 2 | 625mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 330kHz |