Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 30 W, 15 V, 2 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCM3024S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCM3024S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, ITE, 1 Output, 30 W, 15 V, 2 A
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.4mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |