Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, ITE, 1 Output, 40 W, 5 V, 8.8 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JCP4012S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCP4012S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, ITE, 1 Output, 40 W, 5 V, 8.8 A
| Output current | 8.8A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 50.8x50.8x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 350kHz |