Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, ITE, 2 Output, 40 W, 15 V, 1.4 A, -15 V
Kordarv:
6.0
Minimum quantity:
6.0
Tootekood:
JCP4024D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: JCP4024D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Metal Case, ITE, 2 Output, 40 W, 15 V, 1.4 A, -15 V
| Output current | 1.4A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 50.8x50.8x10.2mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 350kHz |