Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 8A/250VAC; 8A/30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JE-124DMN
Tootja: GOODSKY
Tootja tootekood: JE-124DMN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 8A/250VAC; 8A/30VDC
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgSnO<sub>2</sub> |
| Terminal pitch | 7.62mm |
| Body dimensions | 20x10x10.5mm |
| Switched voltage | ≤ 30V DC, ≤ 440V AC |
| Coil resistance | 2.88kΩ |
| Rated coil voltage | 24V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| DC contacts rating @R | 8A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 8A / 250V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil power consumption | 200mW |
| Coil current | 8.3mA |