Capacitor: polypropylene; 0.1uF; ±5%; Ø6x15mm; -55÷100°C; 250VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JFGC 0.1UF 250V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 0.1UF 250V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 0.1uF; ±5%; Ø6x15mm; -55÷100°C; 250VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 15mm |
| Body dimensions | Ø6x15mm |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Diameter | 6mm |
| Capacitance | 100nF |
| Leads dimensions | Ø0.6x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |