Capacitor: polypropylene; 0.47uF; ±5%; Ø13.5x26mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JFGC 0.47U 630V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 0.47U 630V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 0.47uF; ±5%; Ø13.5x26mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 26mm |
| Body dimensions | Ø13.5x26mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Diameter | 13.5mm |
| Capacitance | 470nF |
| Leads dimensions | Ø0.8x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |