Capacitor: polypropylene; 10uF; ±5%; Ø19x48mm; -55÷100°C; 250VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JFGC 10U 250V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 10U 250V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 10uF; ±5%; Ø19x48mm; -55÷100°C; 250VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 48mm |
| Body dimensions | Ø19x48mm |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Diameter | 19mm |
| Capacitance | 10µF |
| Leads dimensions | Ø0.8x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |