Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ±5%; Ø21.5x37mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JFGC 2.2U 630V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 2.2U 630V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ±5%; Ø21.5x37mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 37mm |
| Body dimensions | Ø21.5x37mm |
| Max. operating voltage | 630V DC |
| Diameter | 21.5mm |
| Capacitance | 2.2µF |
| Leads dimensions | Ø1x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |