Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ±5%; Ø14.5x32mm; -55÷100°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JFGC 2.2UF 400V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 2.2UF 400V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 2.2uF; ±5%; Ø14.5x32mm; -55÷100°C
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 32mm |
| Body dimensions | Ø14.5x32mm |
| Max. operating voltage | 400V DC |
| Diameter | 14.5mm |
| Capacitance | 2.2µF |
| Leads dimensions | Ø0.8x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |