Capacitor: polypropylene; 3.3uF; ±5%; Ø17x26mm; -55÷100°C; 250VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
JFGC 3.3UF 250V
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFGC 3.3UF 250V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 3.3uF; ±5%; Ø17x26mm; -55÷100°C; 250VDC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -55...100°C |
| Tolerance | ±5% |
| Leads | axial |
| Height | 26mm |
| Body dimensions | Ø17x26mm |
| Max. operating voltage | 250V DC |
| Diameter | 17mm |
| Capacitance | 3.3µF |
| Leads dimensions | Ø0.8x35mm |
| Type of capacitor | polypropylene |