Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 26mm; Øint: 20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
JFM-2026-30
Tootja: igus
Tootja tootekood: JFM-2026-30
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bearing: sleeve bearing; with flange; Øout: 26mm; Øint: 20mm
| Operating temperature | -50...90°C |
| Colour | yellow |
| Material | iglidur® J |
| Version | with flange |
| Length | 30mm |
| Internal diameter | 20mm |
| Outside diameter | 26mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Flange diameter | 32mm |
| Mechanical elements features | lubricant-free |
| Shore hardness | 74 |
| Type of bearing | sleeve bearing |