Tootekood: JFX-4.7U/250
Tootja: Jb Capacitors
Tootja tootekood: JFX-4.7U/250
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Leads
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Leads dimensions
  • Type of capacitor
  • Capacitor application
  • Dissipation
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polypropylene; 4.7uF; 250VDC; ±5%; Ø18.5x26mm; -55÷85°C
Mounting THT
Operating voltage 250V DC
Operating temperature -55...85°C
Tolerance ±5%
Leads axial
Height 31.5mm
Body dimensions Ø20.5x31.5mm
Diameter 20.5mm
Capacitance 4.7µF
Leads dimensions Ø0.8x35mm